המלצות

סיורים נוספים

מתחברים וזורמים עם אמסטרדם

אמסטרדם היא עיר אינסופית בעלת פנים רבות עם איזורים שונים ומגוונים, כמו רובע החלונות האדומים, עם היסטוריה מרתקת המתחילה בכפר דייגים קטן וממשיכה אל עיר בירה קוסמופוליטית, וסיפור מיוחד של הרובע היהודי לשעבר.
הצטרפו אלי אל סיורים לאורך התעלות והסמטאות, הרחובות והכיכרות, ואספר לכם את הסיפורים של העיר המסקרנת הזו. אספר לכם גם פרטים מעניינים על החיים באמסטרדם, תקבלו טיפים על המקומות השווים בעיר, על איך להסתדר ביתר קלות עם ההולנדים ותחוו איך זה להיות מקומיים ב-מוֹקוּם (אמסטרדם).

סיורים פרטיים ● המחיר תלוי במספר המשתתפים

הלב של אמסטרדם

סיור הליכה בשעות היום האורך שעתיים, מכיכר דאם ועד כיכר רמברנדט, דרך הרובע העתיק של אמסטרדם, כולל חלק ממוזיאון אמסטרדם, חצר פנימית חבויה, שוק הפרחים ועוד. בסיור זה אספר לכם על איך הכל התחיל, על ההסטוריה, על הארכיטקטורה ועל התרבות. אספר גם על איך זה לחיות בהולנד ועל איך הכל כאן קשור למים ולדת.

סיור זה יקנה לכם ידע ניכר על הולנד ועל ההולנדים, על איך המדינה הזו עובדת ומה מניע את ההולנדים, כמו גם הבנת הכיוונים בלב העיר, מה נמצא היכן ואיך מגיעים.

אמסטרדם היהודית

סיור הליכה בשעות היום האורך שעתיים (יש אפשרות לסיור מעמיק יותר באורך 3 שעות), ברובע היהודי לשעבר של אמסטרדם. אנחנו נעבור ליד ביה"כ הפורטוגזי, המוזיאון להסטוריה יהודית, השוק היהודי לשעבר, התיאטרון ההולנדי בו ריכזו את היהודים לפני שנשלחו למחנות, אנדרטאות ועוד. בסיור זה אני אספר על ההסטוריה של היהודים באמסטרדם, מאין הם היגרו להולנד ומדוע, על האינטגרציה וההשפעה של הקהילה על התרבות ההולנדית, על תקופת מלחה"ע – II, מה המצב היום, ועוד. סיור זה יקנה לכם הבנה טובה על חיי היהודים באמסטרדם ומדוע רוב הקהילה היהודית בהולנד הוכחדה במהלך מלחה"ע ה-II.
 
* ניתן לשלב את הסיורים המייטב של אמסטרדם ואמסטרדם היהודית לסיור אחד עם הפסקה של חצי שעה בין שני הסיורים.

רובע החלונות האדומים

סיור הליכה בשעות הערב האורך כשעתיים, ברובע בו נשים עומדות מאחורי חלונות ומציעות שירותי מין. בסיור זה נלך בסמטאות הצרות ועל גדות התעלות בתוך הרובע, ואני אספר על איך הכל התחיל ומדוע, על תהליך התפתחות תעשיית המין בהולנד, על החוק ההולנדי, איך זה עובד וכמה זה עולה, מה המצב כיום ומה התכניות לעתיד ועוד. סיור זה יתן לכם מיידע על הכוחות הכלכליים והפוליטיים שמאחורי הקלעים כמו גם מיידע פנימי והבנת הפן החברתי על נושא שנוי במחלוקת זה ועל עולם שלרובינו הוא זר כל כך.
* מומלץ לאחר סיור המיטב של אמסטרדם.
 
ניתן לשלב את הסיור ברובע החלונות האדומים עם אחד מהסיורים ללא צילום לעיל או עם שניהם.

סיור ארכיטקטורה

סיור הליכה בשעות היום המשלב נסיעה בחשמלית, האורך ½3  עד 4 שעות (יש אפשרות לסיור מעמיק יותר באורך ½4 עד 5 שעות). בסיור זה אספר את סיפורה של הולנד בכלל ואמסטרדם בפרט דרך הארכיטקטורה בתקופות שונות, המבנים עצמם, החלוקה הפנימית בתוך הבתים והדירות בהתאם לסגנון התקופה והמצב הסוציו-אקונומי של הדיירים, מי היו בעלי הבתים, שיטות הבניה והתכנון והעירוני. אספר גם על איך הכל התחיל, ההתפתחות, הכוחות הכלכליים, החברתיים והפוליטיים שהשפיעו על הארכיטקטורה, ומה התכניות לעתיד. בסיור נעבור דרך התקופות השונות; ימי הביניים, תור הזהב של הולנד, תחילת המאה ה-20 ותחילת המאה ה-21.
ארכיטקטורה קרובה לליבי ולכן אני מתמחה ב צילום ארכיטקטורה, פנים וחוץ.
  

סיור במוזיאון הרייקס

סיור הליכה בשעות היום המשלב נסיעה בחשמלית, האורך כשעתיים בתוך המוזיאון הלאומי של הולנד. אני אספר על הבניין עצמו ועל היצירות מתקופת תור הזהב של הולנד. נסתכל ואספר על הציורים של הציירים הגדולים של התקופה כמו, רמבראנדט, האלס ו-וורמיר, על הסימבוליות בציורים, קומפוזיציה, משיכות המכחול, ביקורת חברתית המובעת דרך הציורים ועוד. הסיור מועבר בדרך קלילה, מסביר את 'מאחורי הקלעים' של הציורים ונותן לכם הבנה ומשמעות למה שתראו.

  

צרו קשר

אמסטרדם החוויה האמיתית עם צלמת מקומית | ענבל טור-שלום

inbalts2@gmail.com

00 31 (0)6 3011 7097

שתפו את האתר: